2008GÜLBEN ERGEN BİYOGRAFİ7-AŞK HİÇBİTMEZ


 Aşk Hiç Bitmez (2008- )

Gülben Ergen'in 7 solo albümü olan Aşk Hiç Bitmez, 07.03.2008 tarihinde çıkmıştır. Albüm kısa sürede büyük başarı yakaladı, 1 haftada 100 bin'e yakın satış rakamı elde etmiştir. Albümde "Sürpriz", "Aşk Hiç Bitmez", "Yonca Bahçesi", "Güçlü Kadın", "Masum", "Ya Ölümsün Ya Düğün", "Bay Doğru", "Masal", "Milat" ve "Avrupa" isimli şarkılar yer alıyor. Gülben Ergen,bu albümünde ilk kez iki şarkıya söz yazarı olarak imzasını atmıştır. Albümün iddialı şarkılarından "Güçlü Kadın"ın sözlerini Fettah Can, Gökhan Şahin ve Cansu Kurtçu ile birlikte yazan Ergen, "Sürpriz" isimli şarkısını da Pınar Andı ile birlikte yazmış.İki şarkıda söz yazarı olarak imzası bulunan Ergen'e minik Deniz Ünel çocukluk sesini canlandırarak sürpriz yaparken Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın çocuk korosu da vokal yapıyor. Sosyal sorumluluk projelerinin içinde sık sık yer alarak duyarlılığını ortaya koyan Ergen'in isteği üzerine TEGV Çocuk Korosu, "Yonca Bahçesi" adlı şarkı için birlikte düet yapmışlardır. Bu albümde Ergen, alışılmışın dışında Sezen Aksu, Şehrazat, Nazan Öncel, Yıldız Tilbe, Metin Özülkü gibi her albümünde mutlaka şarkılarını seslendirdiği bestecilerle çalışmazken Altan Çetin, Fettah Can, Deniz Seki, Sinan Akçıl, Pınar Andı, Pınar Çubukçu, Gökhan Şahin, Cansu Kurtcu gibi genç isimlerden besteler almıştır. Bunun nedenini ise diğer albümlerden farklı olmasını ve değişiklik yaparak farklı ve genç isimlerle çalışmak istemesi olarak anlatıyor Ergen.

Albümü piyasaya çıktıktan sonra, ilk konserini 14 Mart’ta Tim Maslak Show Center’da vermiş olan Ergen, dinleyicilerine hem eski hitlerinden hem de yeni albümünden oluşan repertuarıyla müzik ziyafeti verdi. Nihat Odabaşının yönetmenliğinde hazırlanan konser programı bir karnaval havasında ve birbirinden güzel sürprizlerle doluydu. Konseri Derya Baykal, Didem Uzel, Ali Kocatepe, Anta Toros, Yasemin Yalçın, Ayşe Özyılmazel, Yüksel Aytuğ, Deniz Kurbanzade, Fikret Ercan, Mehmet Ali Birand, Hakkı Devrim, Onur Ertürk, Emre Irmak, Ergen'in yapımcısı Bülent Seyhan ve daha birçok ünlü isim izledi. 21 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde hayranlarıyla buluşan olan Ergen, 29 Mart’ta da Ankara Anadolu Kültür Merkezi’nde sahnedeki yerini alarak sevenlerinr yeni albümünü tanıttı.

Albüm çıkmadan birkaç gün önce Aşk Hiç Bitmez şarkısının demosunun Ergen'in konser sponsoru da olan PowertürkFm'e verilmesi birçok radyocuyu kızdırmış ve bir süre şarkılarını radyolarında çalmayacaklarını açıklamışlardı. Ancak bu tatsız olay kısa sürede çözüme kavuşturulup albümde yer alan özellikle Sürpriz, Aşk Hiç Bitmez ve Ya Ölümsün Ya Düğün şarkıları sıkça radyolarda çalmaya başlamış ve kısa sürede hit olmayı, listelere üst sıralardan girmeyi başarmıştır.Özellikle de yılın en başarılı slovlarından olarak gösterilen Ya Ölümsün Ya Düğün şarkısı tüm Türkiye'nin büyük beğenisini toplamıştır. Albümün ilk klibi için Gülben Ergen, kendi fan club sitesinde bir anket düzenlemiş ve anket sonucuna göre Sürpriz şarkısına klip çekmiştir.Mustafa Uslu’nun yönetmenliğinde ve Uğur İçpak’ın görüntü yönetmenliğinde gerçekleşen klip, bir açık otoparkta ve stüdyoda çekildi. Profesyonel dansçıların da eşlik ettiği klipte özel olarak 30 adet hediye paketi hazırlandı. 45 kişilik bir ekip tarafından hazırlanan klip için 20 saat çalışıldı. Klipte parçanın adına uygun olarak birbirinden güzel sürprizler ve danslar yer almıştır. Sürpriz şarkısı müzikseverlerin büyük beğenisini toplayıp, yılın şarkısına aday olmayı başarmıştır. Şarkı, uzun süre listelerde 1 numarada yer alarak büyük başarı yakalamıştır.

Albümün ikinci klibi olarak tekrar fan club sitesinde anket düzenleyen Ergen, hayranlarının açık ara farkla Masum'u istemesi, yakın çevresinin de Bay Doğru'ya klip beklemesi üzerine bu iki şarkı arasında kalmıştır. Ergen, son kararını verip ilerleyen haftalarda 2. klibi için kamera karşısına geçecek. Ayrıca Ergen, Nisan ayında çocuklara masallar anlattığı Gülben'den Masallar adlı kitabı yayınlandı. Bu masal kitabı büyük ilgi görürken, birkaç haftada 5000'lik satış rakamını yakaladı. Mayıs ayında ise Okan Bayülgen ve Makine ekibinin yapımcılığını üstlendiği Atv'de yayınlanmakta olan Gülben Ergen'le Sürpriz adında bir müzik-eğlence programı sunmaya başlamıştır. Albümün iddialı şarkılarından olan Avrupa için, Fenerbahçe Futbol Takımı ve Milli Takım sponsorları destek amaçlı tekrar yorumlanması için Gülben Ergen'e teklif götürmüşlerdir. Ergen, Euro 2008'de Türk Milli Takıma destek olmak için Aşk Hiç Bitmez albümünden Avrupa şarkısını tekrar yorumladı.Sözlerini Pınar Andı’nın yazdığı, müziğini Emre Irmak’ın bestelediği Avrupa-Milli Takım’a destekşarkısının yeni düzenlemesini Taşkın Sabah gerçekleştirdi. Nakarat kısımlarında Gülben Ergen’e rap düeti ile Ege Çubukçu eşlik ederken şarkının klibi Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekildi. Şarkının klip çekiminde Gülben Ergen’e özel bir rap grubu, dansçılar ve bando eşlik etti. Çekimlerde 250 kişilik bir ekip görev aldı. Bu şarkının 3 versiyonu Aşk Hiç Bitmez albümüne eklenerek, albüm 13 şarkı olarak 02.06.2008 tarihinde tekrar piyasaya sürülmüştür.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !