DEMET AKALIN(HAYATI VE İLETİŞİM KURMA)


 
 {#emotions_dlg.cheesy}Demet akalınla iletilşim kurmak için:yorumunuzun başına demet iletişim yazıp mesajınızı yazın en alt sağ köşeyeyse  int. adresinizi yazmanız yeterli. 

Son yılların, özellikle yaz aylarının en beğenilen şarkılarına imzasına atan Demet Akalın, 23 Nisan 1972 tarihinde Gölcük-Kocaeli'de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Gölcük'te yapan şarkıcı, bu sıralarda, öğretmen veya gazeteci olma düşüncesine sahip olduğunu belirtiyor. Ancak, üniversiteye gitmedi ve Yaşar alptekin'in mankenlik kursuna devam etti. 1990 yılında düzenlenen Mayo Güzelliği yarışmasında birinci 

olan Demet Akalın, Neşe Erberk'in mankenlik ajansında çalışmaya başladı.     

    

Mankenlik döneminde de, adını ülkeye duyuran Demet Akalın, İbrahim Kutluay ile olan uzun arkadaşlığı ile de magazin haberlerinde bol bol yer aldı. Bu arkadaşlığın sonra ermesi ile de yine haberlerin temel konusu haline gelen manken, 1998 yılında ilk albümünü çıkararak, müzik piyasasına adım attı. Mankenlikten, şarkıcılığa veya oyunculuğa adım atanların başarısızlıklarının karşıtı olarak, Demet Akalın, müzik dünyasında, mankenlik hayatından daha başarılı oldu. Arka arkaya yaptığı albümlerle, halk tarafından sevilen ve özellikle yazlık mekanların favroi sanatçısı haline gelen Akalın, 2006 yılında Oğuz Kayhan ile evlendi ancak bir süre sonra evlilik sonra erdi.

İlk albümünden sonra Unuttum albümü ile tekrar müzik piyasasına hareket kazandıran Demet Akalın, özellikle bu albümü ile, müzik piyasasının, radyoların, kulüplerin en çok aranan ve çalınan seslerinden birisi olmayı başardı. Daha sonra yaptığı Banane albümü ise hala dinlenen albümler arasında yer alıyor.

Sitenin diğer bölümlerinde, Demet Akalın resimleri, Demet Akalın videoları ile Demet Akalın haberleri ve şarkı sözleri bulunmaktadır. Telif haklarına saygılı ve yalnızca kaliteli içerik oluşturma düşüncesi taşıyan siteyi, sık sık güncelleştirmeye çalışmaktayız.


                                  

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !