GÜLBEN ERGEN BİYOGARFSİ6-6. ALBÜMÜ GÜLBEN ERGEN


 Gülben Ergen (2006-2008)

Gülben Ergen'in kendi adını taşıyan 6. stüdyo albümü Haziran 2006'da müzik marketlerdeki yerini almıştır. 12 şarkının yer aldığı albüm için Gülben Ergen, Taşkın Sabah ile çalıştı ve Şehrazat, Sezen Aksu, Yıldız Tilbe, Yalın, Metin Özülkü ve Mete Özgencil gibi önemli isimlerden parçalar yer verdi. Albümün fotoğraf çekimlerini ise ünlü fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı gerçekleştirdi. Albümün çıkış parçası olarak Sezen Aksu bestesi olan Mış Gibi düşünülüp, radyolara da bu şarkı verilmesine rağmen bir anda değişiklik yapılmıştır. Albümün yaz aylarında piyasaya çıkmasına rağmen büyük ilgi gören ve hayranlarının da ısrarı üzerine slov bir şarkı olan Yalnızlık'a klip çekilmiştir. Birçok hareketli şarkılardan sıyrılarak büyük başarı yakalayan, 2006 yılının hitlerinden olmayı başaran Yalnızlık şarkısında ve klibinde ünlü besteci Fettah Can ve ünlü fotoğrafçı Nihat Odabaşı Gülben Ergen'e eşlik etti. Bu şarkı müzik listelerinde 1 numaraya kadar çıkmıştır. Ardından Karadeniz ezgileri içeren, bol kemençeli Yıldız Tilbe bestesi olan hareketli bir şarkıya yani Lay La Lay Lalay'a 2. klip çekildi. Daha klip çekilmeden şarkı; radyolarda, listelerde ve plajlarda fazlasıyla yer alıp zirveye çıkmıştı ve klip ile birlikte haftalarca 1 numarada yer almıştır. Yalnızlık ve Lay La Lay Lalay şarkıları birçok anketlerde ve müzik sitelerinde Yılın Şarkısı olarak gösterilmiş ve yılın hitlerinden olmuştur. Albüm, 180 binlik satış rakamı ile 2006'nın en çok satan ilk 10 albümünden biri olmuş ve Müyap'tan ödül almıştır. Ayrıca Ergen, Yalnızlık klibi ve bu albüm içerisinde verdiği konser ile Powerturk Müzik Ödülleri 2006'da En İyi Klip ve En İyi Konser dallarında aday olmuştur.Dünyanın en çok izlenen çocuk kanallarından Jetix'in düzenlediği ödül töreninde ise Gülben Ergen, En İyi Kadın Şarkıcı ödülünü almıştır.

Bu süre çerisinde oğlu Atlas'a hamile olan Gülben Ergen, klip çekmeyip; Yani isimli şarkıyı hamile iken verdiği konserdeki görüntülerden oluşan klibi müzik kazanllarına verdi. Bu şarkı radyolarda fazlasıyla çalınıp listelerde 3 numaraya kadar çıkmıştır.

Albümün 4. ve son klibi olarak da Aşksın Sen seçilmiştir. Nihat Odabaşı'nın yönetmenliğinde Yalın'ın "Aşksın Sen" şarkısına çekilen klipte, Ergen'in 700 kare fotoğrafı kullanıldı. Tek tek hareketlendirilen fotoğraflarla ünlü sanatçının hayatı, klip oldu... Ayrıca Olta, Ben Olsaydım, Amor şarkıları da çok sevilip, radyolarda sıkça çalınmasına rağmen bu parçalara klip çekilmemiştir.

Bu albüm sırasında çeşitli projelerde de yer alan Ergen, birçok sosyal sorumluluk projelerinde, kampanyalarda yer almasının yanı sıra Kanal D'de yayınlanmış olan Gönül adlı dizide başrol oynamıştır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !